Dalailama piedāvā astoņus ieteikumus attiecību ar sevi un ar pasauli attīrīšanai un uzlabošanai, lai mēs varētu labāk izmantot savu enerģiju un iegūtu lielāku brīvību.
1. Atlaid cilvēkus, kuri izplata tikai sūdzības, žēlabas, bailes, nelaimes un apsūdzības. Ja kādam vajadzīga tikai miskaste, neļauj viņam šim nolūkam izmantot tavu prātu.
2. Apmaksā savus rēķinus laikus. Tai pašā laikā, ja kāds ir parādā tev un nespēj samaksāt, vienkārši atlaid šo parādu.
3. Turi savus solījumus. Ja tu tos neievēro, pavaicā sev, kāpēc tu tā pretojies sevis apsolītajam. Pats vieglākais veids, kā izvairīties no nespējas izpildīt to, ko negribi darīt – neapsolīt to jau pašā sākumā.
4. Dod sev atļauju atpūsties, kad tas nepieciešams, un rīkoties, kad pienāk tam piemērots brīdis.
5. Apkopo un organizē. Nekas netērē vairāk enerģijas, kā netīras vietas, kas piepildītas ar vairs nevajadzīgām lietām.
6. Veselība ir tava prioritāte. Bez vesela ķermeņa, kas spēj darboties arī lielas slodzes režīmā, tu neko nespēsi izdarīt.
7. Pieņemšana nenozīmē zaudēšanu. Nekas tā nepatērē enerģiju, kā cīņa pret situācijām, kuras nav iespējams mainīt.
8. Piedošana. Atlaid situācijas, kuras nodara tev sāpes. Tu vienmēr vari atteikties no atmiņu nodarītajām sāpēm.
Avots: www.dzivei.lv
Es ciešu no savām gaidām. No savām cerībām. Ar vilšanos tās apšļakstās, kad nepiepildās. Mūžīgi tas fonā nepiepildījuma troksnis. Mūžīgais vajag, vajag, vajag, vajag, vajag, vajag… Vēlmes meklē piepildījumu, tāpat kā gaidas. Gaidu labākus laikus, nākamās brīvdienas. Gaidu lielāku algu, labāku dzīvi, daudz labu draugu, to īsto…vienīgo, arī to gaidu. Gaidu sapratni no citiem un […]
Un pilnai laimei vienmēr kaut kā pietrūkst. Līdz pilnībai šajā nepilnīgajā pasaulē šķiet nereāli aizsniegties. Tām mazajām laimītēm būtu jāveido tā lielā. Kā māju būvē liekot ķieģeli pie ķieģeļa, tikai…arī tās mazās- parādās un pazūd. Mēs ar tevi kādreiz bijām labākie draugi. Tagad- svešinieki. Es nepazīstu vairs tevi, tu mani. Un ja tā patiesi paskatās- […]